משכנתאות בבנק דיסקונט

אתר זה אינו קשור ל- בנק דיסקונט, לפניכם מידע בלבד אודות בנק דיסקונט, ליצירת קשר עם הבנק חייגו: 6111*

 

במהלך 2012 בנק דיסקונט למשכנתאות התמזג באופן מלא עם חברת האם שלו, בנק דיסקונט עצמו. עד המיזוג דיסקונט משכנתאות פעל כיחידה עצמאית מבנק דיסקונט עצמו, במקרים מסוימים במערך סניפים נפרד.

המיזוג מאפשר לבנק לחסוך בהוצאות ולייעל את המערכות שלו, אך בנוסף להציע שירות מקיף ומלא יותר ללקוחותיו – בעיקר בהקשר של שירותים בנקאיים אחרים מלבד משכנתאות. ללא קשר למיזוג, משכנתאות בבנק דיסקונט מהוות חלק גדול מהמשכנתאות במשק הישראלי.

משכנתאות בבנק דיסקונט כוללות מגוון אדיר של אפשרויות והתאמות אישיות שהבנק מבצע בהתאם למאפיינים של הלווים. אך בהחלט ניתן לספק מידע אודות המסלולים הכלליים והעיקריים של הבנק – כאשר שיעורי ריבית, סכומי החזר, היקפי המימון וכיוצא באלו הם נושאים פרטניים לכל הלוואה ולקוח. אלו האפשרויות העיקריות מבחינת משכנתאות בבנק דיסקונט.

משכנתאות בבנק דיסקונט

משכנתא בריבית משתנה וצמודה למדד

משכנתא הכוללת שיעור ריבית משתנה, כאשר הריבית מתעדכנת בתחנות קבועות מראש ובהתאם למודל העדכון שהוגדר בין הצדדים. המשכנתא גם צמודה למדד המחירים לצרכן המתפרסם חודשית. במועד עדכון הריבית ניתן לבחור האם להמשיך באותו מודל של עדכון ריבית ואותן תחנות עדכון, החזר מלא של ההלוואה ללא עמלות וקנסות או מעבר למסלול ריבית קבועה עם הצמדה למדד. הריבית מתעדכנת בהתאם לעוגן ריבית מבין כמה אפשרויות מקובלות בענף.

 

משכנתא בריבית קבועה עם הצמדה למדד

הריבית קבועה לכל תקופת המשכנתא ויש הצמדה למדד המחירים לצרכן המתפרסם חודשית. רמת וודאות גבוהה יותר אך עם שמירה של הבנק על ערכו הריאלי של הכסף.

 

מסלול ריבית קבועה וללא הצמדה

משכנתאות בבנק דיסקונט כוללות אפשרות לוודאות מלאה לגובה ההחזר החודשי לכל אורך התקופה. מסלול בריבית קבועה וללא הצמדה למדד – פירעון מוקדם גורר עמלה מיוחדת.

 

מסלול פעמיים ח"י – ריבית קבועה

מסלול ייחודי יחסית במסגרת משכנתאות בבנק דיסקונט – המשכנתא הינה לתקופה של 36 שנה, כאשר אחרי 18 שנה (ח"י שנים) ניתן להחזיר את מלוא יתרת ההלוואה בלי עמלות וקנסות או לחלופין להמשיך בהחזרים חודשיים לאחר עדכון ריבית על פי מנגנון שנקבע מראש.

 

מסלול "המראה קלה" – 4 תקופות החזר

עוד מסלול ייחודי של משכנתאות בבנק דיסקונט. הלווים יכולים לבחור את גובה ההחזר בכל חודש לאורך 4 תקופות הלוואה שונות. כאשר מגיעים לתקופת התשלום ה-5 והאחרונה יש להחזיר את כל יתרת ההלוואה בתוספת הריבית שנותרה. המסלול מאפשר להתחיל בהחזרים נמוכים ולעלות עם הזמן, או להפך למשל.

 

משכנתא עם חודשיים חופש מההחזרים

מסלול משכנתא 10 של בנק דיסקונט מאפשר ללווים לקבל חודשיים חופש בכל שנה מתשלום ההחזרים החודשיים – לרוב בחודשים ספטמבר ואפריל בגלל חגי תשרי ופסח המצריכים הוצאות גדולות. המסלול מאפשר לשלם את החזרי המשכנתא במשך 10 חודשים בשנה ולקבל חודשיים הפסקה – כאשר כמובן של"חופש" זה יש מחיר בדמות ריבית עבור החודשיים הללו.

 

משכנתא על בסיס ריבית הפריים וללא הצמדה למדד

משכנתאות בבנק דיסקונט כוללות כמובן את המסלול המתבסס על ריבית הפריים (ריבית בנק ישראל + 1.5%) וללא הצמדה למדד המחירים לצרכן. מדובר על ריבית משתנה שתלויה בפרסום החודשי על הריבית מטעם בנק ישראל. שיעור הריבית בפועל הוא הפריים בתוספת מרווח מסוים שנקבע בין הצדדים. ניתן לפרוע את מלוא המשכנתא בכל זמן וללא עמלות.

 

משכנתא בריבית ליבור וצמודת מט"ח

בנק דיסקונט מציע גם מסלול המתאים למי שמעדיף להצמיד את המשכנתא שלו למט"ח. זהו מסלול צמוד מט"ח – דולר ארה"ב או אירו ועל בסיס ריבית הליבור הבין-בנקאית המתפרסמת בלונדון (עדכון בינואר וביולי). גם כאן הריבית בפועל היא מרווח מסוים מעל הליבור.

 

הלוואת גישור

מסלול המתאים למי שרוצה לרכוש דירה חדשה אך עדיין לא מכר את הדירה הקודמת. מבחינת משכנתאות בבנק דיסקונט, מדובר על מימון ביניים שמאפשר לרכוש את הדירה החדשה, כאשר מחזירים את ההלוואה והריבית לאחר מכירת הדירה הישנה – יכול להיות גם חלק מתמהיל משכנתא מגוון.

 

משכנתאות גרייס או בלון

אלו מסלולים מיוחדים של משכנתאות בבנק דיסקונט המאפשרים דחייה של החזר ההלוואה, רלבנטי למגוון מצבים ולווים. יש מסלול גרייס חלקי שבו משלמים רק ריבית והצמדה ומתחילים לשלם את ההחזרים לאחר תקופה מוגדרת או מסלול בלון/גרייס מלא המאפשר דחיית כל ההחזרים והחזר מלא של הקרן והתוספות בסיום תקופה מוגדרת.

הכתבה עזרה לכם?
שתפו אותו עם החברים