האם ניתן לקחת משכנתא על השקעת נדל"ן בקפריסין

השקעות נדל״ן בקפריסין הפכו להיות פופולריות מאוד בשנים האחרונות בישראל. הקרבה שלה לארץ, המחירים הזולים, התיירות, האיחוד האירופי – אלו רק חלק מהסיבות שהביאו ישראלים רבים להצטרף כבר למשקיעים מרחבי העולם. אם גם אתם מעוניינים לרכוש דירה בקפריסין אך אין לכם הון עצמי מספיק עבור רכישת הדירה בעצמכם, בוודאי מעניינת אתכם השאלה האם ניתן לקחת משכנתא על השקעת נדל"ן בקפריסין?

האם ניתן לקחת משכנתא על השקעת נדל"ן בקפריסין

מה האפשרויות שלכם?

כאשר אדם מתעניין ברכישת נדלן בקפריסין, עומדות בפניו שלוש אופציות. האופציה הראשונה היא לשלם את כל הסכום מהונו העצמי במידה ויש לו. האופציה השניה היא לקבל הלוואה מאחד הבנקים בישראל, ההלוואה לא תחשב כמשכנתא ואחוזי הריבית יקבעו בהתאם לאותו בנק. האופציה השלישית, שלשמה התכנסו כאן היא לקיחת משכנתא מבנק בקפריסין.

משכנתא בקפריסין –  זה אפשרי

אם כן, לקיחת משכנתא לרכישת נדלן בקפריסין אפשרית אך רק מבנק קפריסאי כפי שהבהרנו מקודם. כדי לקבל את המשכנתא מהבנק תצטרכו להראות להם הסכם רכישה ועוד סדרה ארוכה של מסמכים, תעודות, אישורים והוכחות על מנת שהמשכנתא תאושר בסופו של דבר. כל המסמכים הללו צריכים להיות מתורגמים לאנגלית או במקור באנגלית.

 

שמאות בקפריסין

לאחר שתגישו את הבקשה, הבנק ישלח נציג מטעמו לבדוק את ערך הנכס ועל פי ההערכה שלו, הבנק יקבע את גובה המשכנתא שתאושר לכן. היו מוכנים לכך שבדרך כלל הנציגים מעריכים כ-20% פחות מהמחיר שהמוכר הציע לכם.

הבנק המקומי הוא רק שליח

לאחר שתעבירו לבנק המקומי את כל הטפסים, הוא יכין לכם תיק מסודר לבקשת אישור משכנתא, אותו הוא יעביר לוועדה לבקשות משכנתא בעיר ניקוסיה. הוועדה דנה בכל התיקים והיא זו שמחליטה אם הבקשה תתקבל או, לבנק המקומי אין אמירה בעניין. עוד דבר שחשוב להכיר הוא שהבנקים המקומיים מכירים היטב את אופי הוועדה ויודעים אילו בקשות היא תאשר ואילו לא, ולכן בקשות שלדעתם לא יאושרו אפילו לא נשלחות.

גובה המשכנתא

עבור הנכס הראשון שלכם, תוכלו לקבל עד 70% משכנתא משווי הנכס. מהנכס השני, תוכלו לקבל עד 60% ועם ריביות פחות טובות. כמובן שהתנאים להם זכאים זרים שרוכשים נדלן בקפריסין פחות טובים מתושבי המקום או כאלו שברשותם דרכון בריטי.

קבלת האישור הסופי למשכנתא, מגיע בדרך כלל אחרי חודש וחצי עד חודשיים, קחו זאת בחשבון. שימו לב כי אי אפשר לקבל משכנתא בקפריסין על קניית קרקע אלא רק על נכס בנוי. ההלוואה ניתנת בדולר, אירו או פאונד לבחירתכם.

השקעה משתלמת

השקעה בנדלן בקפריסין היא השקעה משתלמת לטווח ארוך. בין אם אתם רוצים להשכיר את הנכס, לשפץ אותו, לעבור לגור בו או להפוך אותו לבית החופשות שלכם, תוכלו לעשות זאת גם אם אין לכם הון עצמי גבוה.

קַפרִיסִין

מה היה לנו עד עכשיו?

הכתבה עזרה לכם?
שתפו אותו עם החברים

אוהד ויס יועץ משכנתאות
אהד ויס - יועץ משכנתאות

משכנתא אינפו:
יועצי המשכנתאות הטובים בישראל

1. משאירים פניה באתר

2. מקבלים שיחת ייעוץ ראשונית

3. מקבלים ייעוץ משכנתאות וליווי במידת הצורך

נשמח לעזור לך!

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך:

ליצירת קשר בוואצפ אנא רשמו את המספר שלכם