משכנתאות בבנק הבינלאומי

אתר זה אינו קשור ל- בנק הבינלאומי, לפניכם מידע בלבד אודות בנק הבינלאומי, ליצירת קשר עם הבנק חייגו: 03-5130031

 

בנק למשכנתאות של הבינלאומי הראשון

כמו בנקים נוספים במערכת הבנקאית בישראל, גם הבנק הבינלאומי (המוכר עדיין בשמו הוותיק – הבנק הבינלאומי הראשון) רואה בתחום המשכנתאות חלק חשוב מתחום פעילותו העסקי. נכון לאמצע שנת 2012 העניק הבנק משכנתאות לציבור הרחב בסך כולל של יותר מ-15 מיליארד שקלים חדשים מתוך תיק אשראי כללי של 67 מיליארד שקלים חדשים.

משמעות הדבר היא שכמעט רבע מההלוואות שמעניק הבנק הם למעשה כספים שמיועדים להלוואות לדיור.

משכנתאות בבנק הבינלאומי

הבנק הבינלאומי

הבנק הבינלאומי הוא למעשה קבוצה בנקאית, ובתור שכזאת היא מרכזת בנק עיקרי ועוד כמה בנקים בעלי היקף פעילות קטן יותר. הבנק העיקרי הוא כמובן הבנק הבינלאומי, ובנוסף נמצאים בקבוצה גם הבנקים אוצר החייל, יו בנק, בנק פועלי אגודת ישראל (פאג"י) וכן בנק מסד.

באמצעות כל חברי הקבוצה מספק הבנק הבינלאומי מגוון שירותים בנקאיים באמצעות פריסה רחבה של כ-170 סניפים. בנוסף לתחום המשכנתאות משקיע הבנק משאבים כדי לקדם את פעילותו בתחומי הבנקאות לעסקים, שוק ההון ומטבע חוץ, וכן בנקאות ללקוחות מובחרים – הבנקאות הפרטית.

כמו קבוצות בנקאיות אחרות, גם הבינלאומי שואף לבסס בסיס לקוחות מוצק מקרב כלל משקי הבית בישראל, וניתן לראות את האסטרטגיה הזו באמצעות הבנקים החברים בקבוצה אשר פונים לפלחי אוכלוסייה מגוונים. בנק מסד – פונה לפלח האוכלוסייה של המורים ובני משפחתם, בנק פאג"י פונה לפלח האוכלוסייה הדתי ואף החרדי, ובנק אוצר החייל פונה כמובן לחיילים וביקר לאלה המשרתים בקבע.

 

מסלולי משכנתא מסוגים שונים

כפי שמקובל בעולם המשכנתאות, גם הבנק הבינלאומי מציע מסלולים שונים של משכנתאות, אשר מהם יכול הלקוח לבחור את הסוג המתאים לו או לשלב שני מסלולים ואף יותר, לפי בחירתו.

בין המסלולים שמציע הבנק:
1.    משכנתא שקלית בריבית קבועה ללא הצמדה למדד – מסלול זה שונה מהמסלול המקובל של משכנתא בריבית קבועה. במסלול זה, שניתן בריבית גבוה יותר, מוותר הבנק על הצמדת המשכנתא למדד המחירים לצרכן. המשמעות היא שההחזר החודשי קבוע וידוע מראש לכל תקופת המשכנתא. זהו מסלול לשונאי הסיכון ואוהבי הוודאות.
2.    משכנתא צמודת מדד, בריבית קבועה – זהו אחד המסלולים האהובים ביותר על הישראלים. מסלול זה משלב וודאות משום שהריבית הינה קבועה, יחד עם אלמנט בלתי ידוע של השינוי הצפוי במדד המחירים לצרכן. המסלול מתאים למי שמחפש ריבית נוחה ומאמין שמדד המחירים ימשיך לעלות בקצב נמוך כמו בשנים האחרונות.
3.    משכנתא צמודת מדד בריבית משתנה – משכנתא שבה הריבית משתנה בהתאם לעוגן חיצוני ידוע מראש, בכל תקופה מסוימת שעליה הוסכם עם הבנק. השינוי יכול להיות בכל תקופה קצרה יחסית, כגון שנה או שנתיים, או לחילופין בכל תקופה של מספר שנים – 3,5 או 10 שנים. משכנתא זו מיועדת ללקוחות שמבקשים מסלול שבו ניתן לפרוע את המשכנתא ללא קנסות, בתחנות היציאה, וכן כאלה שרוצים משכנתא לתקופה ארוכה במיוחד, של עד 30 שנה.
4.    משכנתא צמודת מט"ח – משכנתא לתקופות קצרות עד בינונית (עד 15 שנה), אשר צמודה לדולר או לאירו. מתאימה ללקוחות בעלי הכנסה במט"ח, תושבי חוץ, או כאלה שמעריכים שערך המטבע צפוי להישחק ובכך לשחוק את גובה התשלום החודשי.

 

לא רק ללקוחות הבנק

על מנת לקבל הלוואת משכנתא באמצעות הבנק הבינלאומי לא חייבים להיות לקוח של הבנק בפעילות שוטפת. סניפי הבנק הבינלאומי מעניקים ייעוץ בנושאי משכנתאות ללקוחות כל הבנקים, לצד לקוחות הבנק עצמו וכן לקוחות הבנקים בקבוצה.

 

גם בטלפון

הן ללקוחות הנמצאים בשלבי רכישת בית, והן ללקוחות שכבר לקחו משכנתא בבנק הבינלאומי, מעמיד הבנק מוקד משכנתאות טלפוני. באמצעות המוקד ניתן להגיש בקשה למשכנתא, ללקוחות חדשים, וכן לקבל מידע אודות המשכנתא הקיימת ללקוחות שכבר רכשו דירה ולקחו משכנתא באחד מסניפי הבנק.

הכתבה עזרה לכם?
שתפו אותו עם החברים