השוואת משכנתאות

השוואת משכנתאות רבות נאמר ונכתב כבר על כך שהמשכנתא, היא ההוצאה הגדולה ביותר עבור מרבית המשפחות בישראל. שוק הדיור הישראלי רותח בשנת 2010 עם עליית מחירי הדירות וקריאות רחבות לצעדים ממשלתיים להגבלת עליות המחירים והקלת האפשרות של זוגות צעירים לרכוש דירה.

חלק מהצעדים שכבר הוצעו באופן רשמי הם הקטנת המינוף של משכנתאות ודרישת הון עצמי גדול יותר מרוכשי הנכסים – הצעה שעלולה להקשות על רוכשי דירות ראשונות אף יותר. לכן ביצוע השוואת משכנתאות נכונה היא קריטית ויכולה לחסוך לכם המון כסף בחישוב כללי של עשרות שנים.

השוואת משכנתאות

גורמים שיש לקחת בחשבון בעת השוואת משכנתאות

מרכיבי המשכנתא הם קבועים באופן כללי בין המסלולים השונים אך חשוב לפרטם ולהבין אותם על מנת לבצע השוואת משכנתאות יעילה ונכונה, אפילו שינוי קטן מאוד באחד המרכיבים יכול להיות לטובתכם ולחסוך עשרות אלפי שקלים בחישוב הסופי.

  • סכום ההלוואה: כמובן שגורם הראשון בביצוע השוואת משכנתאות הוא הסכום או אחוז המימון אותו מוכן הבנק לתת לכם. זהו נתון משמעותי אם אין לכם הון עצמי רב לביצוע הרכישה ואתם זקוקים למימון כמעט מלא.
  • הריבית: המרכיב שהכי משפיע על ההחזרים החודשיים ועלות המשכנתא הסופית. ישנם כמה מסלולי ריבית כמובן ויש לקחת כל אחד בחשבון, אם בחרתם במסלול מסוים אז יש להשוות במדויק את התנאים המוצעים ולבחור באפשרות הנמוכה ביותר כי אפילו עשירית אחוז היא משמעותית לאורך שנים.
  • הצמדות שונות: השוואת משכנתאות צריכה לכלול בחינה של ההצמדות המוצעות לכם על הקרן. לא בכל המסלולים יש הצמדה אך אם יש, צריך לבחון את הנושא כי גם לו יש השפעה על העלות הסופית של המשכנתא.
  • שיטות ההחזר: במהלך השוואת משכנתאות רצוי מאוד לברר מהם שיטות ההחזר המקובלות והאפשריות עבורכם. האם ניתן לקבל תקופת המתנה בביצוע ההחזרים, האם ניתן לא לשלם תקופה מוגדרת בכל שנה, לכמה שנים ההלוואה, האם ניתן להחזיר את המשכנתא מוקדם יותר ומהן העמלות הכרוכות.

השוואת משכנתאות עצמאית או מקצועית

באופן כללי ניתן לבצע השוואת משכנתאות עצמאית, פשוט על ידי מעבר בין בנקים שונים וקבלת הצעות מכולם ובסיום התהליך בחינה של כל הנתונים וחיפוש האפשרות הטובה ביותר – תהליך אפשרי, אך כזה שיכול לבלבל וללא ידע מוקדם להביא לשגיאות יקרות. ישנה האפשרות של השוואת משכנתאות מקצועית על ידי גוף שלישי כגון יועץ משכנתאות, מובן שרצוי לבחור בגוף שאינו תלוי והוא נטול אינטרסים עם בנק כזה או אחר לקבלת השוואה אובייקטיבית.

בשוק המשכנתאות היום ניתן לערוך השוואת משכנתאות בסיסית באתרי אינטרנט ייעודיים בעזרת מחשבון משכנתא ויש אפשרות מקיפה יותר של שירות השוואת משכנתאות מחברה מתמחה שמנהלת עבורכם בדיקות ומשאים ומתנים לקבל תנאים מועדפים. בכל מקרה, אסור לוות על השוואת משכנתאות מקיפה ויעילה כי כל פרט משפיע ויכול להיות שווה הרבה כסף.

נושאים נוספים:

משכנתא בריבית משתנה

טיפים ללקיחת משכנתא

זכאות למשכנתא בתנאים מיוחדים

משכנתא לדירה ראשונה

מה היה לנו עד עכשיו?

הכתבה עזרה לכם?
שתפו אותו עם החברים

אוהד ויס יועץ משכנתאות
אהד ויס - יועץ משכנתאות

משכנתא אינפו:
יועצי המשכנתאות הטובים בישראל

1. משאירים פניה באתר

2. מקבלים שיחת ייעוץ ראשונית

3. מקבלים ייעוץ משכנתאות וליווי במידת הצורך

נשמח לעזור לך!

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך:

ליצירת קשר בוואצפ אנא רשמו את המספר שלכם