השפעות בנייה בת-קיימא על לקיחת משכנתא

אדריכלות ירוקה הפכה להיות שם דבר בתחום הבנייה. יודעי דבר מכירים ביתרונות הרבים שנוגעים לשיטת בנייה זו, כך שהם משקיעים בה את מיטב כספם. מדריך זה עולה לאתר, כדי לעסוק בנושא מכיוון אחר. בשורות הבאות נבחן את ההשפעה של בנייה בת קיימא על המשכנתא שאתם צפויים ליטול. הישארו כאן ותגלו את האינפורמציה שתשאיר אתכם המומים.

 

נעים להכיר – בנייה בת קיימא

נפתח את המדריך בהסבר קצר אודות בנייה בת קיימא (בנייה ירוקה), כדי שכלל הקוראים יוכלו לדעת במה מדובר. נדגיש שמדובר במושג חדש יחסית שנכנס לחיינו בשנים האחרונות. הוא נוגע לתכנון והקמה של מבנים שמובילים לתועלת רבה לדיירים ולסביבה. המטרה של בנייה מסוג זה היא ליצור סביבת מגורים נוחה שלא פוגעת במשאבי הטבע. הדבר בא לידי ביטוי תוך שימוש בכלים המתקדמים הבאים:

  1. בידוד תרמי של הגג – מפחית את הצורך בחימום או קירור של הבית
  2. תכנון נכון של חלונות הבית – מאפשר לנצל את אור השמש וליהנות מאוורור טבעי
  3. שימוש בחומרי בנייה שניתנים למחזור

בנייה בת קיימא

היתרונות בבנייה ירוקה

מספר הפונים לקבלת משכנתא לאחר רכישת דירה שתוכננה באמצעות אדריכלות ירוקה עלה באופן ניכר בשנים האחרונות. בירור שערכנו בנושא העלה שהדבר נובע בעקבות היכרות עם היתרונות הבאים:

  1. חיסכון במשאבים
  2. מצמצמת את ההוצאות החודשיות באופן ניכר
  3. מבטיחה העלאה של ערך הדירה, כך שניתן למכור אותה ברווח משמעותי

 

הקשר בין בנייה ירוקה למשכנתא

הגיע הזמן להכיר בקשר שבא לידי ביטוי בין הבנייה המדוברת לבין המשכנתא. נסביר שישנה משכנתא ייעודית שניתנת לרוכשי דירות בפרויקטים ירוקים (משכנתא ירוקה). זו ניתנת לצורך מימון של בנייה ירוקה שעשויה לעלות יותר מבנייה "רגילה" שפוגעת בטבע. משכנתא זו מקנה הטבות ומסלולים ייחודיים שמעודדים את הבנייה הירוקה.

 

הזכאות לקבלת המשכנתא

רוכשי דירות שנבנו בהתאם לתקן 5281 יכולים לגשת לבנק כדי לבדוק את זכאותם לקבלת משכנתא ירוקה. חשוב לציין שזהו התנאי הבסיסי ולאחריו מגיעה שורה ארוכה של תנאים נוספים שמשתנים מבנק אחד לאחר, לדוגמא, גובה ההון העצמי, גובה המשכורת של בני הזוג ועוד.

נדגיש שנטילת משכנתא מכל סוג זה לא עניין של מה בכך. מדובר בתהליך שמצריך ליווי צמוד של מקצוענים. בתרחיש שכזה, נמליץ לפנות למומחים בתחום המשכנתאות שמכירים את הבנייה הירוקה. שכן, אלה יוכלו להציע לכם את המשכנתא שתתאים לצורך שלכם.

 

השורה התחתונה

עד כאן המדריך המקיף שהציג בפניכם את השפעות הבנייה הירוקה על לקיחת משכנתא. בשלב זה ברור לכם שתצטרכו ליטול משכנתא ירוקה שמתאימה לסוג הבנייה הייחודי. נאחל בהזדמנות זו שתבצעו בחירות נכונות לאורך כל הדרך, כדי שתוכלו ליהנות מדירה חדשנית שלא רק תשמור על איכות הסביבה, אלא גם תאפשר לכם ליהנות מאיכות חיים.

בנייה על משכנתא

מה היה לנו עד עכשיו?

הכתבה עזרה לכם?
שתפו אותו עם החברים

אוהד ויס יועץ משכנתאות
אהד ויס - יועץ משכנתאות

משכנתא אינפו:
יועצי המשכנתאות הטובים בישראל

1. משאירים פניה באתר

2. מקבלים שיחת ייעוץ ראשונית

3. מקבלים ייעוץ משכנתאות וליווי במידת הצורך

נשמח לעזור לך!

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך:

ליצירת קשר בוואצפ אנא רשמו את המספר שלכם