כל השיטות לחסוך בתשלומי המשכנתא

כיצד ניתן לחסוך בתשלומי משכנתא ישנם כאלה שעדיין מתייחסים אל המשכנתא כאל סוג של "מס" קבוע או תשלום חובה שהוא בגדר גזירת גורל שלא ניתן לשנות.

בזכות המשכנתא ניתן לרכוש בית נאה, אבל אין פירוש הדבר שלא ניתן לחסוך ולשלם פחות. איך אפשר להגיע לחיסכון בתשלומי המשכנתא?

כל השיטות לחסוך בתשלומי המשכנתא

מיחזור משכנתא וחיסכון בריבית

דרך טובה מאוד להגיע לחיסכון בתשלומי המשכנתא היא באמצעות מיחזור משכנתא. בשיטה זו מחליפים את המשכנתא. זוהי משכנתא חדשה, שמחליפה את הקיימת, וניתן לבצע מהלך כזה בבנק שבו לקחתם משכנתא אך גם בבנק אחר. ואיך המיחזור חוסך לכם כסף בתשלום החודשי?

פתרון אחד הוא החלפה של מסלול המשכנתא הנוכחי במסלול אחר. זה משתלם כאשר ניתן באופן כזה להוזיל את הריבית. למעשה, ניתן לעיתים להחליף את המשכנתא במשכנתא דומה ולא שונה, אם חלה בינתיים הפחתת ריבית. האם תמיד מיחזור הוא מהלך משתלם? אמנם לא תמיד, אבל בהחלט משתלם לבדוק זאת. החיסכון יכול להסתכם באלפי שקלים וגם הרבה יותר לאורך הזמן.

מיחזור וחיסכון באמצעות שינוי ההחזר

באמצעות בחירה במיחזור המשכנתא ניתן לחסוך לא מעט כסף, ולא רק בדרך של הורדת אחוז הריבית. אפילו אם הריבית נשארה זהה לחלוטין מאז שלקחתם את המשכנתא, יתכן ותוכלו לחסוך. כיצד ניתן לעשות זאת? אם יכולת ההחזר שלכם גדלה ויש לכם אפשרות להפריש בכל חודש סכום גדול יותר לטובת המשכנתא, יתכן שכדאי לכם לעשות זאת.

כך תוכלו לסיים את המשכנתא יותר מהר ובסופו של דבר – תחסכו לא מעט כסף. אגב, אפשר לבחור במיחזור שבו גם מקטינים את גובה הריבית וגם מעלים את התשלום החודשי. לעתים ממומלץ לבחור תהליך הפוך של הקטנת הסכום החודשי לתשלום.

לא תמיד תצליחו לחסוך בכך כסף באופן ישיר, אבל בהחלט תוכלו להעלות את רמת החיים. אם אתם מתקשים לעמוד בתשלום החודשי, אל תגיעו למצב שבו אתם מגיעים לפיגורים בהלוואה. לא מדובר רק בחיוב בריבית פיגורים חריגה. במקרים שבהם לא משלמים בזמן על פני תקופה ארוכה, יתכן והבנק יעמיד את הבית למכירה.

זהו צעד כואב וגם כזה הגורם להפסד של עד מאות אלפי שקלים. כדי למנוע מצב כזה, פנו בהקדם ובקשו לפרוס את המשכנתא לתקופה ארוכה יותר. זוהי גם דרך טובה וזולה יותר לעומת היעזרות בהלוואות נוספות, מחוץ למשכנתא. אלה הן הלוואות יקרות יותר ופחות משתלמות ברוב המוחלט של המקרים.

מתייעצים וחוסכים

יש לכם ביטוח משכנתא באמצעות הבנק? אל תתעצלו. בקשו לקבל הצעת ביטוח מחברות הביטוח כדי שתוכלו לחסוך. בכל שלב בחיי המשכנתא יש אפשרות לעבור ללא קושי לחברת ביטוח אחרת. זהו צעד פשוט שיכול לחסוך לא מעט כסף בכל חודש וגם – באופן מצטבר.

כדי לדעת יותר על אפשרויות החיסכון בתשלומי המשכנתא לא חייבים לשלוט בחישובי מימון וריביות. גם אם אין לכם מושג בעניינים כאלה ואתם חוששים להתעמק בכך, יש לכם אפשרות לחסוך אם פשוט תפנו לייעוץ.

ייעוץ משכנתאות יכול לבדוק היטב את מהות המשכנתא שלכם ולחשב האם מיחזור יכול לחסוך לכם, בכמה כסף של חיסכון מדובר לאורך השנים והאם זה ישתלם גם במקרה שיש קנס עבור פירעון מוקדם והחלפת משכנתא ישנה בחדשה. אל תוותרו על האפשרות לחסוך – זה אפשרי.

מה היה לנו עד עכשיו?

הכתבה עזרה לכם?
שתפו אותו עם החברים

שחר בן ברק ייעוץ משכנתאות
שחר בן ברק - יועץ משכנתאות

משכנתא אינפו:
יועצי המשכנתאות הטובים בישראל

1. משאירים פניה באתר

2. מקבלים שיחת ייעוץ ראשונית

3. מקבלים ייעוץ משכנתאות וליווי במידת הצורך

נשמח לעזור לך!

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך:

שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם יועץ משכנתא, אשמח לקבל פרטים.