למה יותר ישראלים לוקחים משכנתאות להשקעה בנדל"ן מסחרי?

בשנים האחרונות ניכרת עלייה במספר הישראלים שלוקחים משכנתאות להשקעה בנדל"ן מסחרי. הטרנד הזה משקף שינויים כלכליים רחבים יותר והכרה גוברת ביתרונות הפוטנציאליים של בעלות על נכסים מסחריים. קבלו מספר תובנות של מומחים בתחום המשכנתאות בנוגע לטרנד הזה, לסיבות שגורמות לו ולהשלכות העתידיות שלו!

 

הזדמנויות צמיחה

כידוע, נדל"ן מסחרי בדרך כלל מציע תשואות גבוהות יותר מנכסים למגורים. ככל שעסקים גדלים והביקוש לחללים מסחריים עולה‚ משרדים‚ שטחי מסחר ומחסנים הופכים להשקעות משתלמות ביותר. הביקוש לפתרונות נדל"ן כמו חדרי ישיבות להשכרה בתל אביב ונכסים מסחריים אחרים לא מפסיק לעלות.

משקיעים להוטים על נכסים כאלה מכיוון שהם מציעים גם תשואות מיידיות במונחים של הכנסות משכירות וגם רווחי הון פוטנציאליים לטווח ארוך. גם הזמינות של אפשרויות משכנתא אטרקטיביות הפכה את ההשקעות האלה לנגישות יותר למגוון רחב יותר של משקיעים ועודדה אנשים נוספים להשקיע בנדל"ן מסחרי.

השקעת נדל"ן

גיוון של תיקי השקעות

השקעה בנדל"ן מסחרי מאפשרת למשקיעים לגוון את תיקי ההשקעות‚ שזו אסטרטגיה נבונה לפיזור סיכונים‚ במיוחד בזמנים של חוסר וודאות וחוסר יציבות כמו תקופה של מלחמת חרבות ברזל. על ידי הכללת סוגים שונים של נכסים בתמהיל ההשקעות‚ המשקיעים יכולים להגן על עצמם מפני תנודות בכל אחד מהשווקים שהם החליטו להשקיע בהם. נדל"ן מסחרי‚ הנתפס לרוב כהגנה מפני אינפלציה‚ זאת השקעה בנכס מוחשי בעל ערך מהותי שיכול לספק תשואות קבועות גם בתקופות כלכליות מאתגרות יותר.

 

ניהול נכסים אסטרטגי

בעלות על נדל"ן מסחרי גם מספקת למשקיעים הזדמנויות לניהול נכסים אסטרטגיים. הכוונה היא לאפשרות של העלאת ערך הנכס באמצעות שיפוצים‚ מיתוג מחדש ושיפור שיטות הניהול. שיפורים כאלה יכולים להעלות משמעותית את ערך הנכס, למשוך שוכרים שמוכנים לשלם יותר ולהגביר את הרווחיות הכוללת של ההשקעה.

יותר ויותר משקיעים מכירים בערך של אסטרטגיות ניהול אקטיביות במקסום התשואות מנכסי הנדל"ן המסחריים. גישה כזאת מאפשרת שליטה רבה יותר ברמת הרווחיות של ההשקעה, בין אם מדובר בהשקעה שמתוכננת מראש להיות עסקת פליפ, השקעה לטווח קצר של מספר שנים בודדות או השקעה ארוכת טווח שתניב הכנסות במשך עשורים רבים בהמשך.

 

לסיכום

העניין הגובר בהשקעות נדל"ן מסחרי בקרב ישראלים מונע משילוב של גורמים שונים, כמו אפשרות לפזר סיכונים, יכולת לקבל החזר גבוה יותר על ההשקעה מאשר במקרה של נדל"ן למגורים וכמובן גם הזמינות של נכסים מסחריים במחירים נמוכים יותר מאלה של דירות בארץ כיום.

ככל ששוק הנכסים המסחריים‚ בעיקר במרכזים עירוניים כמו תל אביב‚ ממשיך להתרחב‚ הטרנד של מתן העדפה להשקעה בנדל"ן מסחרי צפוי להמשך. כמו שמציאות שבה חלק מהזוגות הצעירים יכולים לרכוש דירה בפריפריה בהנחה של עשרות אחוזים לאחר זכיה בהגרלה יצרה מציאות של מספר משקיעים גבוה שלא מתכננים לגור בדירה שרכשו, כך סביר להניח שמספר המשקיעים שיעדיפו נדל"ן מסחרי על פני נדל"ן למגורים יגדל בשנים הקרובות.

משכנתא נדל"ן

מה היה לנו עד עכשיו?

הכתבה עזרה לכם?
שתפו אותו עם החברים

אוהד ויס יועץ משכנתאות
אהד ויס - יועץ משכנתאות

משכנתא אינפו:
יועצי המשכנתאות הטובים בישראל

1. משאירים פניה באתר

2. מקבלים שיחת ייעוץ ראשונית

3. מקבלים ייעוץ משכנתאות וליווי במידת הצורך

נשמח לעזור לך!

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך:

ליצירת קשר בוואצפ אנא רשמו את המספר שלכם