כמה הון עצמי צריך בשביל לקנות דירה

לא מעט אנשים בישראל חולמים לקנות דירה, כי כמה שנים עוד נמשיך לממן את המשכנתא של בעל הבית שלנו? ומה נשאיר לילדים שלנו אם לא את הנכס שרשום של שמנו בטאבו? לכן, אם גם אתם נמצאים עכשיו בנקודה הזאת, ברור שתרצו לדעת איך עושים זאת, כמה זה עולה וכמה הון אתם צריכים.

כמה הון עצמי צריך בשביל לקנות דירה

מה משפיע על גובה ההון שצריך כדי לקנות דירה?

ראשית, חשוב להבין שאין על כך תשובה אחת נכונה, כי כל מקרה נבדק לגופו, שנית, זה גם תלוי האם אתם מתכננים לקחת משכנתא, מה המצב הפיננסי שלכם וממי תרצו לקבל את ההלוואה. באופן כללי אנחנו רואים שמשכנתא יכולה להגיע אפילו עד 70% משווי הנכס, אך מצד שני, יש גם מקרים שבהם נוכל ליהנות ממשכנתא עוד יותר מורחבת. למשל, אם מדובר על הורה יחידני, הרי שהוא יוכל לקחת משכנתא שמגיעה אפילו ל 80%. מצד שני, חשוב גם לזכור שכל משכנתא צריך גם להחזיר ולכן, למרות שהבנק יהיה מוכן לתת לכם את ההלוואה הגדולה ביותר, לא בטוח שזה יתאים לכם.

 

מאיזה בנק כדאי לקחת משכנתא?

זו עוד שאלה משמעותית שאין עליה תשובה אחת נכונה. זה תלוי במצב שלכם, בשאלה האם אתם מסורבי משכנתא בבנק מסוים או לא והאם מבחינתכם האפשרות של משכנתא חוץ בנקאית תוכל לבוא בחשבון או לא. מה שבטוח זה שצריך לעשות בירורים שונים מראש, כי מדהים לראות שהיום אפילו בין הבנקים השונים ישנם הבדלים. בנוסף, אסור לשכוח שיש גם אינספור מסלולי משכנתא שונים שביניהם תוכלו לבחור, וכאן למעשה נכנס לתמונה הנושא של ייעוץ משכנתא. אם אתם יכולים לפנות אל גורם כמו: משכנתא טיל וליהנות מייעוץ משכנתאות, למה שלא תעשו זאת? כאשר המומחים מייעצים לכם אתם יכולים להיות בטוחים שתהיה התאמה מלאה בין מסלול המשכנתא ובין היכולות הכלכליות שלכם, כך שזה מומלץ בחום.

 

איך הבנק יקבע האם לתת לכם משכנתא או לא?

מעבר לכך שאתם צריכים להגיע עם הון עצמי רציני, אתם צריכים להוכיח לבנק את היכולות הכלכליות שלכם להחזר ההלוואה. למשל: האם אם עובדים באופן קבוע? האם יש לכם קביעות במקום העבודה שלכם? האם יש לכם עוד נכסים שרשומים על שמכם? והאם יש ערבים שיוכלו לחתום עבורכם? צריך להציג תלושי שכר ולבצע עוד אינספור פרוצדורות אחרות, ולכן גם במובן הזה ייעוץ משכנתא יוכל לעזור. במקום שתתמודדו עם ההלוואה הגדולה הזאת לבד, אנחנו ממליצים לכם לפנות אל הטובים ביותר עוד היום. חשוב להבין שבעידן שבו אנחנו חיים משכנתא זה לא משהו שלוקחים, אלא זו הלוואה שמתכננים. היא עתידה ללוות אתכם לאורך שנים רבות ולכן, אם יש לכם אפשרות לבחור את המסלול הכי מותאם לכם, כדאי שתעשו זאת.

 

לחיצת יד

מה היה לנו עד עכשיו?

הכתבה עזרה לכם?
שתפו אותו עם החברים

אוהד ויס יועץ משכנתאות
אהד ויס - יועץ משכנתאות

משכנתא אינפו:
יועצי המשכנתאות הטובים בישראל

1. משאירים פניה באתר

2. מקבלים שיחת ייעוץ ראשונית

3. מקבלים ייעוץ משכנתאות וליווי במידת הצורך

נשמח לעזור לך!

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך:

ליצירת קשר בוואצפ אנא רשמו את המספר שלכם