מחשבוני משכנתא

תוכן עניינים

מחשבוני משכנתאמהם מחשבוני משכנתא?

מחשבוני משכנתא מציעים כלי ממוחשב יעיל ונוח למדי לקבלת תמונת מצב לגבי עלויות המשכנתא, גובה ההחזרים, כדאיות של תהליכים כגון מיחזור משכנתא וכן הלאה.

השימוש במחשבון משכנתא פשוט ולרוב אינטואיטיבי מאוד, מזינים אל המחשבון הממוחשב נתונים ומספרים שונים הרלבנטיים למשכנתא אותה רוצים לבחון ומקבלים תוצאה המאפשרת לבחון כדאיות, להשוות מסלולים וכן הלאה.

נתוני המשכנתא השונים כגון ריבית, עמלות, לוחות סילוקין וכדומה יוצרות תמונת מצב מבלבלת מאוד, לרובנו יהיה קשה מאוד לחשב מה תהיה ההשפעה הכספית של עליה מינורית בריבית הפריים למשל. בדיוק לצרכים אלו קיימים מחשבוני משכנתא רבים ויעילים.

את כל מחשבוני המשכנתא הנפוצים ניתן למצוא באתר calculator.co.il

מחשבון משכנתא כללי

זהו הנפוץ מבין מחשבוני משכנתא שונים, הוא מתבסס לרוב על לוח סילוקין שפיצר ומאפשר לראות תוצאה מספרית לגבי גובה ההחזר החודשי על פי הנתונים או תקופת החזר על פי תשלום חודשי קבוע רצוי ותנאי ההלוואה.

הנתונים במחשבון משכנתא כזה הם סכום קרן ההלוואה, תקופת ההלוואה, גובה ההחזר החודשי הקבוע הרצוי (אם רוצים לחשב סה"כ החזר), שיעור הריבית, עלייה ממוצעת צפויה של המדד אם מדובר על מסלול צמוד למדד.

בשימוש עם מחשבון משכנתא כללי ניתן לראות בעיקר כמה משלמים לבנק בסופו של דבר, כמה ריבית והצמדה משלמים או במילים אחרות כמה עולה להחזיר כל שקל שמקבלים מהבנק מלכתחילה.

מחשבון לחישוב גובה החזר המשכנתא בכל חודש

מחשבון משכנתא פשוט והכרחי לכל מי ששוקל לקחת משכנתא מהבנקים. בעזרת מחשבון זה ניתן לקבל נתון מספרי ברור לגבי גובה ההחזר החודשי בהתאם ללוח הסילוקין, שיעור הריבית, אם יש הצמדה לממד או אם אין הצמדה ושאר הנתונים הרלבנטיים למסלול משכנתא ספציפי.

ניתן להזין שיעורי ריבית גבוהים יותר, למשל עבור מסלולי פריים, ולראות מה תהיה ההשפעה בועל בכל חודש – כך ניתן לראות שאולי המסלול מסוכן מדי והתשלומים עשויים להיות גבוהים מדי בסביבת ריבית גבוהה.

מחשבון מיחזור משכנתא

מבין המבחר הרחב של מחשבוני משכנתא הקיימים באינטרנט ובבנקים השונים, זהו מחשבון פחות נפוץ ויותר מורכב מבחינת נתוניו. תהליך מיחזור משכנתא מאפשר למעשה לשנות את תנאי "המשחק" של הלווים ולעבור למסלול משכנתא מתאים יותר מבחינת יכולת כלכלית או המציאות הכלכלית בשוק.

למעשה מיחזור משכנתא כרוך בפירעון מוקדם של המשכנתא הקיימת וקבלה מיידית של הלוואה נוספת בתנאים שונים מאותו בנק או בנק אחר. מחשבון מיחזור משכנתא מאפשר לחשב באופן כללי את הכדאיות הכלכלית של מהלך כזה, שכן מיחזור או פירעון מוקדם של משכנתא כלול לעיתים בעמלות גבוהות.

כך שמעבר לנתוני המשכנתא הכלליים במחשבון זה, יש להזין פרטים לגבי העמלות הרלבנטיות למסלול הנוכחי של הלווים – בהחלט ישנן מקרים שבהם עלויות המיחזור גבוהות מהחיסכון שניתן להשיג כתוצאה מביצוע המיחזור ותשלום פחות ריבית.

ללא מחשבון משכנתא כזה יהיה קשה מאוד לחשב את ההפרשים ואת ההשפעה האמיתית של מעבר למסלול ריבית אחר.

מחשבון משכנתא קרן שווה

בשיטת לוח הסילוקין של משכנתא בקרן שווה התשלום החודשי משתנה בכל חודש ואינו קבוע בדומה ללוח שפיצר הנפוץ. משכנתאות אלו יכולות להיות צמודות למדד ולרוב יהיו בעלות מרכיב מסוים לפחות של ריבית משתנה – בכל חודש משלמים חלק קבוע על חשבון קרן ההלוואה שהתקבלה במקור ותשלום משתנה שמהווה את הריבית שהצטברה עד לנקודת זמן ספציפית – לכן התשלום שונה בכל חודש.

מבחינת מחשבוני משכנתא ומחשבון רלבנטי לקרן שווה, הנתונים ההכרחיים הם סכום ההלוואה, תקופת ההלוואה בשנים/חודשים, הריבית ועליה ממוצעת צפויה של המדד באם יש הצמדה למדד במסלול הנבחר. מחשבון זה מציג את גובה ההחזר הכולל, ההחזר החודשי וכן הלאה.

הכתבה עזרה לכם?
שתפו אותו עם החברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
עומר עזרא הלוי, יועץ משכנתאות בכיר האיש שאתם רוצים שידאג לכם לתמהיל ויתמקח עבורכם עם הבנקים!
עומר עזרא הלוי, יועץ משכנתאות בכיר
האיש שאתם רוצים שידאג לכם לתמהיל ויתמקח עבורכם עם הבנקים!

משכנתא אינפו:
יועצי המשכנתאות הטובים בישראל

1. משאירים פניה באתר

2. מקבלים שיחת ייעוץ ראשונית

3. מקבלים ייעוץ משכנתאות וליווי במידת הצורך

נשמח לעזור לך!

מוטי משיח נווה, מנהל קשרי לקוחות של
מוטי משיח נווה, מנהל קשרי לקוחות של "קל משכנתאות" סגן אלוף לשעבר בחיל אוויר, בעל תואר שני, וניסיון פיננסי עשיר בתחום פנו עכשיו לחיסכון

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך: