איך משחקי קלפים יכולים לעזור לכם לשפר את יכולת הניהול הפיננסי שלכם?

משחקי קלפים, במיוחד כאלו שמערבים הימורים והחלטות כספיות, יכולים לשמש ככלי מצוין לפיתוח ושיפור החשיבה הפיננסית של המשתתפים בהם. מעבר להיותם סוג של בידור חברתי ואינטלקטואלי, הם מהווים גם מודל מוקטן של סיטואציות ואתגרים שאנו נתקלים בהם בחיים הכלכליים האמיתיים.

 

להעריך סיכויים וסיכונים בצורה מושכלת

בדומה לעולם ההשקעות, גם בקלפים אנחנו ניצבים בכל רגע מול הצורך לבחון את ההסתברות לתוצאה כזו או אחרת על בסיס המידע הקיים, ובהתאם לכך להחליט כמה כסף להמר.

ככל שנשחק יותר ונתנסה בסיטואציות שונות, כך נפתח יכולת טובה יותר לאמוד את הפוטנציאל מול הסיכון בכל מהלך, בדיוק כמו בהשקעה פיננסית. משחקי קלפים מאלצים אותנו לחשוב בהסתברויות ובמספרים, ומראים איך תוצאות שונות משפיעות ישירות על ההון העומד לרשותנו.

להעריך סיכויים וסיכונים בצורה מושכלת 

ניהול נכון של ההון העצמי על פני זמן

בין אם אנו מתחילים את המשחק באתר כמו 365 bet עם סכום מסוים בבנק או עם ערמת צ'יפים, המטרה היא תמיד לשמור עליהם ואף להגדיל אותם, תוך כדי התמודדות עם הפסדים בדרך.  בדיוק כמו בחיסכון ובניהול תקציב, גם במשחק חייבים לדעת לחלק את הכסף בחוכמה, לא להמר יותר מדי בבת אחת, לדעת לוותר ולצמצם הפסדים כשצריך, ולהימנע מלקיחת סיכונים מיותרים וגדולים.

 

היכולת להכיר בגורם המזל ולהתאים את עצמנו אליו

בכל משחק קלפים, כמו גם בכלכלה, יש אלמנטים אקראיים רבים שאין לנו שליטה עליהם, כמו חלוקת הקלפים או תנודות בשוק. החוכמה היא להפנים שלעיתים גם ההחלטות הנכונות ביותר עשויות להוביל לתוצאה שלילית, ולהיפך.

אסור להיתפס לאשליית השליטה או לחשוב שאנחנו חסינים מפני מזל רע. במשחק, כמו בחיים, חייבים פשוט לערוך את ההתאמות הנדרשות, להמשיך הלאה ולקוות שבטווח הרחוק איכות ההחלטות שלנו תשתקף בתוצאות – לא משנה אם מדובר על רולטה או חשבון בנק.

היכולת להכיר בגורם המזל ולהתאים את עצמנו אליו

פיתוח מיומנויות משא ומתן, הטעיה ואינטראקציה אסטרטגית

בדומה למשא ומתן עסקי, גם בפוקר אנחנו מנסים להשיג מידע על היריב תוך כדי הסתרה של המידע על עצמנו, ולהשתמש בו כדי לקדם את האינטרסים הכלכליים שלנו. אנו לומדים מתי לנקוט מהלכים אגרסיביים או שמרניים, כיצד לתמחר נכסים (קלפים) שונים, ואיך התנהגות של שחקנים אחרים יכולה להשפיע על ההחלטות וההימורים שלנו. כל אלו יכולות להיות תובנות מועילות מאוד גם סביב שולחן הדירקטוריון או במשא ומתן על חוזה.

 

ועוד הערה חשובה לסיום

כמובן, חשוב מאוד לסייג ולומר שמשחקי קלפים הם רק כלי לימודי ותו לא. ברור שאין להשליך מהם באופן ישיר על ניהול כספים אמיתי או על השקעות בשוק ההון. תמיד יהיו הבדלים מהותיים בין המציאות המורכבת לבין המודל המופשט והמוגבל של משחק. יתרה מזאת, יש להיזהר שלא ללמוד מהמשחק הרגלים שליליים או התמכרות מסוכנת להימורים.

איך משחקי קלפים יכולים לעזור לכם לשפר את יכולת הניהול הפיננסי שלכם

מה היה לנו עד עכשיו?

הכתבה עזרה לכם?
שתפו אותו עם החברים

אוהד ויס יועץ משכנתאות
אהד ויס - יועץ משכנתאות

משכנתא אינפו:
יועצי המשכנתאות הטובים בישראל

1. משאירים פניה באתר

2. מקבלים שיחת ייעוץ ראשונית

3. מקבלים ייעוץ משכנתאות וליווי במידת הצורך

נשמח לעזור לך!

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך:

ליצירת קשר בוואצפ אנא רשמו את המספר שלכם