משכנתא גמישה

לקיחת משכנתא הוא צעד חשוב בדרך לרכישת נכס, רגע לפני קבלת ההחלטה, שקלו את האפשרות לקחת משכנתא גמישה. אם אתם עתידים להגדיל את הרווחים שלכם ובעלי יכולת ניהול כספים, משכנתא גמישה עשוייה להיות בשבילכם.

משכנתא גמישה

מהי משכנתא גמישה?

משכנתא זוהי הלוואה גדולה לטווח ארוך הניתנת על ידי הגופים הפיננסים. ההבדל בין משכנתא גמישה למשכנתא רגילה הוא שבמשכנתא גמישה החזר התשלומים אינו קבוע. כלומר, ניתן לקבוע תקופות בהם התשלום יהיה גבוה יותר ותקופות בהן התשלום יהיה נמוך יותר. ריבית המשכנתא יכולה להיות משתנה או קבועה, צמודה למדד או לא צמודה, כל זאת בהתאם למסלול הנבחר. בנקודות שינוי שיקבעו מראש, ניתן יהיה להחליף את מסלול הריבית למסלול אחר.

 

למי זה מתאים?

יתרונותיה של המשכנתא גמישה היא בכך שהיא מאפשרת לכם לשלם מעט בתחילת המשכנתא ויותר לקראת סיומה. יתרון זה חשוב לקהל היעד הצעיר, זה שניסיונו וכישוריו המצטברים לאורך השנים יובילו לעלייה במשכורותיו. באופן כללי, אם מצבכם הכלכלי עתיד להשתפר אך כעת אינכם במצב המאפשר תשלום גבוה, אופציה זו מעולה עבורכם.

אם זאת, יש לזכור שבסופו של יום תצטרכו להחזיר את מלוא סכום המשכנתא. קביעת סכום ההחזרים ובחירת המסלולים המתאימים לכם דורשים הבנה בסיסית של שוק המשכנתאות ויכולות ניהול מסויימות. לפני בחירה במסלול משכנתא גמישה ודאו כי אתם מבינים את כל המושגים והבחירות העומדות לפניכם.

 

מה החסרונות?

החיסרון העיקרי במשכנתא גמישה הוא הריבית הגבוהה, בדרך כלל הגמישות באה על חשבון הריבית של המשכנתא. בנוסף, משכנתא גמישה דורשת התעסקות כמו תכנון כלכלי קדימה, יש לזכור כי הסכום ההתחלתי המשולם צפוי לעלות בעתיד ועלייה זו דורשת היצמדות לתוכנית כלכלית שתאפשר לנו להגיע אל היעד.

 

איך ממשיכים מכאן הלאה?

פתחו את האינטרנט והסתכלו על מגוון המסלולים המוצעים לכם על ידי הגופים הפיננסיים. תופתעו לגלות מספר גדול מאוד של אפשרויות, הלוואות צמודות למדד, לא צמודות, החזר קבוע, החזר משתנה, על בסיס ריבית פריים, על בסיס הדולר ועוד. בשלב ראשון, קחו נשימה עמוקה.

כעת בשלב השני, תוכלו להתחיל לסנן את המסלולים שאינם רלוונטיים ולהישאר עם מסלול אחד או שניים המתאימים לכם. בשלב הסינון מומלץ להיוועץ עם יועץ משכנתאות, הפרמטרים העיקריים אותם נרצה לבחון הם: סוג הריבית, בסיס ההצמדה ושיטת ההחזר.

השלב השלישי הוא עריכת סקר שוק, בירור איזה גוף פיננסי יציע לכם את ההצעה הטובה ביותר. בשלב זה, חשוב לפנות לכל הגופים ולהשוות בין ההצעות שלהם, לא תאמינו כמה השוואה ומיקוח יכולים לשפר את תנאי המשכנתא.

 

לסיכום, משכנתא גמישה מציעה אלטרנטיבה טובה לצעירים שעומדים לפני רכישת נכס. הגמישות מאפשרת לנו להתאים את סכום החזר המשכנתא להכנסה הצפויה לנו, ובכך מאפשרת לנו לשלם בכל תקופה בחיינו בדיוק את מה שאנחנו מסוגלים.

מה היה לנו עד עכשיו?

הכתבה עזרה לכם?
שתפו אותו עם החברים

אוהד ויס יועץ משכנתאות
אהד ויס - יועץ משכנתאות

משכנתא אינפו:
יועצי המשכנתאות הטובים בישראל

1. משאירים פניה באתר

2. מקבלים שיחת ייעוץ ראשונית

3. מקבלים ייעוץ משכנתאות וליווי במידת הצורך

נשמח לעזור לך!

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך:

ליצירת קשר בוואצפ אנא רשמו את המספר שלכם