משכנתא – מתמקחים עם הבנק

משכנתא - מתמקחים עם הבנקמשכנתאות הן הלוואות גדולות מאוד, לטווחי זמן ארוכים ובעלי משמעות כלכלית אדירה על הלווים כמובן. לכל מי שמברר על לקיחת משכנתא ברור כי יקבל תנאים שונים מבנקים שונים.

תנאים בעלי משמעות כספית ישירה שבסופו של דבר קובעת כמה משלמים על הדירה לאחר 20 שנה, אך רבים אינם יודעים כי ברוב המקרים מתקבלים תנאים שונים והצעות שונות גם במסגרת סניפים שונים של אותו הבנק. עובדה אשר הופכת את הנושא של להתמקח עם הבנק על תנאי המשכנתא לקריטי ומשמעותי יותר מאי פעם.

משכנתא לתושבי חוץ

להתמקח עם הבנק – חוסך לכם כסף!

נכון שלא כולנו סוחרים טובים ולאנשים רבים קשה להתמקח, אפילו בשוק בטיול בחו"ל כאשר המוכר אומר להם שהתמקחות היא חלק מהעניין הם מתקשים ולא נעים להם… אך אין ספק כי להתמקח עם הבנק חוסך כסף בסופו של דבר וכאשר מדובר על משכנתא כל שינוי לטובת הלווים הוא משמעותי מאוד לאורך עשרות שנים ולכן ייעוץ משכנתאות הוא קריטי.

העובדה שבסניפים שונים תקבלו הצעות שונות, לעיתים מהותית, רק מדגישה כמה חשוב להתמקח עם הבנק ושחייבים לשים בצד את אי הנעימות ואת חוסר הביטחון ולנסות לקבל תנאים מתאימים, נוחים וזולים יותר מצד בנקים למשכנתאות.

להתמקח עם הבנק במציאות נדל"ן מורכבת

כמו כן, השנים האחרונות בשוק הנדל"ן למגורים בישראל היו שנים של עליות מחירים פשוט אסטרונומיות בחלק מהאזורים ועליות מתונות יותר באזורים האחרים, לכן לווי משכנתאות היא חייבים לקחת משכנתאות גדולות הרבה יותר ולהתחייב לסכומים בעלי השפעה כלכלית אף יותר גדולה, לצד אלו שלמרבה הצער לא יכלו לעמוד בסכומים והיו חייבים לדחות את חלום הדירה. עליות המחירים נוסעות מסביבת ריבית נמוכה שהביאה קונים רבים לשוק של משכנתאות יחסית זולות, היעדר מספיק דירות פנויות וגורמים נוספים.

כך שלמרות שמשכנתאות רבות ניתנות כיום בריבית יחסית נמוכה בגלל רמת הריבית הכללית במשק, מחירי הדירות גבוהים מאוד ובנוסף, תנאי הריבית ישתנו בוודאות כך שמשכנתא בריבית משתנה גם תתייקר. לכן להתמקח עם הבנק היא פעולה שכל לווי המשכנתאות חייבים לבצע כדי לחסוך קצת ולהצליח לרכוש את הדירה המיוחלת.

להתמקח עם סניפים שונים של אותו הבנק

בדיקות שנערכו על ידי גופי תקשורת מראות כי בקשת הצעת מסלול משכנתא מסניפים שונים של אותו הבנק הניבה הצעות שונות כמספר הסניפים שנבדקו, במנקרים מסוימים הפערים היו של מאות אלפי שקלים בעלות ההחזר הסופית כך שמדובר על הרבה יותר מאשר אנקדוטה או שינויים קוסמטיים בלבד.

כל נציג משכנתאות בבנקים הוא בן אדם שיושב מול אנשים אחרים ולכן זה הגיוני שיתקבלו הצעות שונות, אמנם הבדלים של מאות אלפי שקלים מעלים תהיות מקצועיות, אתיות, ורגולטוריות וכדומה, אך באופן כללי אלו אנשי מכירות שמבקשים למכור ללווים משכנתא שתביא לבנק רווח נאה.

לכן מעבר לביקור בסניף הבנק שלכם, שבו מתנהלת פעילותכם השוטפת ושמכיר אתכם, יש לבקש בעוד כמה סניפים של אותו הבנק ולבקש הצעה למשכנתא וכמובן לבקר בסניפים של בנקים שונים – לא להגזים בכמות אך לקבל תמונת מצב מקיפה. כך ניתן להתמקח עם הבנק בצורה יעילה וטובה יותר ולנסות לקבל את האפשרות שבסופו של דבר תהיה זולה ומתאימה יותר.

כמובן שתחום המשכנתאות הוא מורכב וכולל נתונים רבים שמשפיעים על העלות הסופית, מה שגם שמשתנים רבים הם אינם ידועים מראש ולכן השפעתם משוערת (עליית ריבית, שינויי מדד וכדומה). לכן אפשר בהחלט להיעזר בשירותים של יועץ משכנתא או של חברות ייעוץ משכנתאות המספקות תמונת מצב אובייקטיבית ולעיתים אחראים על כל הנושא של להתמקח עם הבנק.

מה היה לנו עד עכשיו?

הכתבה עזרה לכם?
שתפו אותו עם החברים

אוהד ויס יועץ משכנתאות
אהד ויס - יועץ משכנתאות

משכנתא אינפו:
יועצי המשכנתאות הטובים בישראל

1. משאירים פניה באתר

2. מקבלים שיחת ייעוץ ראשונית

3. מקבלים ייעוץ משכנתאות וליווי במידת הצורך

נשמח לעזור לך!

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך:

ליצירת קשר בוואצפ אנא רשמו את המספר שלכם