החשיבות שבייעוץ משכנתא

בעידן של היום נדיר מי שפונה לקחת משכנתא ללא ליווי מקצועי. אנשים למדו, מי שדרך נעימה ומי דרך קשה, כי הלוואת משכנתא משתלמת מתקבלת רק עם ליווי מקצועי של יועץ משכנתאות. לקבוע שלא ניתן ליטול משכנתא ללא יועץ משכנתאות, זה לא יהיה נכון. אך הטענה כי משכנתא הנלקחת ללא ליווי מקצועי היא יקרה יותר מהסטנדרט, היא בהחלט נכונה. למה ייעוץ משכנתא הוא חשוב? על כך ריכזנו לכם כאן מידע בנושא, בואו נתחיל.

 

מה הבנק מרוויח מהמשכנתא שלכם?

אתם מעוניינים לרכוש דירה ואתם פונים לבנק בבקשה לקבל משכנתא. רגע לפני כן בואו נעצור לבדוק, מה הבנק הולך להרוויח מהמשכנתא שהוא הולך לתת לכם? והתשובה היא ברורה אך כעת היא הולכת לקבל חידוד כדי שלא תשכחו זאת לעולם. הבנק הוא לא גמ"ח או עמותה להלוואת כספים. מדובר בגוף עסקי המעוניין להגדיל את מחזוריות הכספים שלו וככזה, הוא עושה מה שאפשר כדי להרוויח כמה שיותר כסף. הרווח של הבנק מגיע מכך שהוא מוכר כסף תמורת כסף.

על כל הלוואה שתקחו מהבנק, תצטרכו לשלם ריבית שהיא הרווח של הבנק על ההלוואה. ככל שהריבית תהיה גבוהה יותר, הרווח גם הוא יהיה גבוה יותר. כדי להצליח לתמחר הלוואות במחירים גבוהים יותר הבנקים יוצאים בהצעות "אטרקטיביות" של תנאי הלוואה נוחים, פריסה נוחה, גובה החזר מותאם והנה הברוך… לא כולם שמים לב כי הריבית עצמה היא יקרה להחריד…

 

איך יועץ משכנתא הופך את המשכנתא למשתלמת?

יועץ משכנתא הוא זה שמטפל בתיק המשכנתא. הלווה פונה אליו כבר בשלב ההתחלתי וכך פרטי העסקה נבחנים. היועץ מחווה את דעתו בנוגע למימון העסקה. הוא יכוון את הלווה לחיפוש אחר דירה במחיר מסוים, בו הוא יוכל לעמוד מבחינת המימון שהוא יוכל לקבל מהבנק.

לאחר שדירה המתאימה נמצאה, יועץ המשכנתאות יגיש את כל המסמכים הנדרשים לקבלת אישור עקרוני להלוואת משכנתא. לאחר קבלת האישור הוא בונה תמהיל משכנתא מותאם לצרכי הלקוח וכך הוא פונה למספר בנקים בבקשה לקבלת אישור עקרוני. הוא מתחיל בניהול משא ומתן להוזלת המשכנתא ככל הניתן. קיימת תחרות בענף ומי שיודע להתנהל נכון יכול להוזיל את עלויות המשכנתא בצורה משמעותית.

 

איך בוחרים יועץ משכנתאות?

המיקום הוא חשוב אבל לא במיוחד. נניח ואתם גרים בצפון, לגיטימי שתפנו אל ייעוץ משכנתא בצפון. אך כדאי שתדעו שגם אם אתם גרים בדרום אתם יכולים לפנות אל יועץ משכנתא שגר בחבל ארץ אחרת. המיקום הוא לא הקובע, כי אם המקצועיות. אתם רוצים לדעת שאתם פונים אל יועץ משכנתא מקצועי ומוסמך, אחד בעל ניסיון וותק של שנים. אף אחד לא רוצה להיות שפן הניסיונות של איש המקצוע אליו הוא פונה… חפשו לקבל המלצות מחברים על יועץ משכנתא ואל תהססו להיכנס לאתרים ולחפש אחר יועץ העונה לדרישותיכם.

בית ומטבעות

 

מה היה לנו עד עכשיו?

הכתבה עזרה לכם?
שתפו אותו עם החברים

אוהד ויס יועץ משכנתאות
אהד ויס - יועץ משכנתאות

משכנתא אינפו:
יועצי המשכנתאות הטובים בישראל

1. משאירים פניה באתר

2. מקבלים שיחת ייעוץ ראשונית

3. מקבלים ייעוץ משכנתאות וליווי במידת הצורך

נשמח לעזור לך!

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך:

ליצירת קשר בוואצפ אנא רשמו את המספר שלכם