שחזור משכנתא

שחזור משכנתא רכישת דירה בישראל אינה מהווה עניין של מה בכך. רוב הזוגות הישראליים רוכשים דירה פעם אחת או פעמיים במהלך חייהם. רכישה זו הינה בעלת ערך רב ולכן רבים מייחסים לה משמעות בלתי מבוטלת.

על אף העלייה ביוקר המחייה הישראלי, תנאי המשכנתא הניתנים לזוגות צעירים ולמשפחות מדרבנים רבים לקבל הלוואה זו בתנאים שונים.

בעת לקיחת המשכנתא, רבים מהזוגות חיים ללא ילדים כשהחיים מתמקדים בקריירה ובזוגיות. עם הצטרפותם של פעוטות חדשים למשפחה ושינוי הפוקוס לכיוונים משפחתיים וביתיים יותר, היקף ההוצאות עולה ואילו גובה ההכנסה עלול לרדת. שחיקה במקום העבודה, ירידה בהיקף השעות החודשיות ואירועים לא צפויים אחרים – כל אלו משפיעים על רמת ההכנסה הכללית.

שחזור משכנתא

מהו שחזור משכנתא?

הביטוי שחזור משכנתא מעיד רבות על מהותו. למעשה, מדובר בהחלפת המשכנתא על כל התנאים בה ניתנה ותנאי ההחזרים שהועמדו לה. שחזור המשכנתא איננו אלא תהליך כספי שמטרתו הינה הקטנת גובה ההחזר הכולל של המשכנתא. צמצום גובה ההחזר מתאפשר תודות לשינוי תנאי המשכנתא: ריבית נמוכה יותר, שינוי מסלול ההחזרים, התאמה למצב השוק וכן פריסה נוחה יותר ללווים. לפיכך, לשחזור המשכנתא משמעות רבה בהקטנת החוב לבנק ובהעלאת יכולת ההחזר החודשית.

שחזור משכנתא הינו בין הצעדים הכלכליים המושכלים שניתן לבצע בעתות לחץ או בשל ירידה בהכנסות המשפחתיות. שחזור משכנתא הינו צעד קל לביצוע שאינו מצריך טרחה רבה. כל עוד פעולה זו הינה יוזמה של בעל המשכנתא, הסיכוי שהבנק יעניק תנאי משכנתא משתלמים גדול יותר. כמו כן, במידה ושחזור המשכנתא מתבצע בשל קשיים כלכליים, בכוחו של שחזור משכנתא יזום על ידי בעליה למנוע פגיעה משמעותית יותר בחשבון הבנק ואפילו הליכים של הוצאה לפועל.

דפוסי התנהגות נפוצים במקרה חובות

יוקר המחייה דוחק רבים אל הקיר. אלה, מוצאים את עצמם מחוסרי יכולת לשלם את החזרי המשכנתא בהתאם לתנאים שנקבעו בעת החתימה על ההסכם הראשוני. דפוס ההתנהגות הנפוץ ביותר כיום בין בעלי משכנתא הנקלעים לקשיים הינו הכחשה והעלמת עין. פעולה יזומה, מושכלת, מנוהלת היטב ומקדימה – יכולה למנוע מקרי אי נעימות רבים ואף התחלת תהליך הוצאה לפועל.

חובות וקושי בתשלומים השוטפים הינם מצבים העלולים להתרחש אצל כל משפחה ואינם נדירים במציאות הישראלית. למרבה הצער, רבים נבהלים ממצב זה. הבהלה מונעת את הניהול השקול והחכם, המאפשר לבצע פעולות רבות לאיזון המצב, כגון הגדלת מסגרת האשראי, קבלת אישור זמני לעצירת החיובים מהבנק, שחזור משכנתא והפחתת הגובה הכולל של החוב ועוד.

שחזור משכנתא ככלי ליציאה מהחוב

היקלעות לחובות וקשיים בהחזרי המשכנתא מצריכים את בעלי החוב להתנהלות אחראית ומתוכננת היטב. שחזור המשכנתא הינו בין הכלים הפופולאריים ביותר כיום להקלה על החזרי תשלומי המשכנתא ולצמצום גובה החוב. על מנת להתחיל תהליך של שחזור משכנתא, יש לבדוק את תנאי המשכנתא הנוכחיים, לאסוף את כל הניירת הרלוונטית ולהגיע עמה אל נציג הבנק לצורך בדיקת תנאי משכנתא אטרקטיביים יותר ומותאמים אישית לצרכי בעל המשכנתא.

הסדרים אפשריים מול הבנק

התנהלות חכמה יכולה לסייע בשיפור המצב ובמניעת השלכות קשות בשל היעדר כיסוי למשכנתא. ישנם הסדרים שונים מול הבנק אותם ניתן להסדיר מבעוד מועד. לצורך גישור על תקופה קצרה ניתן להגיע להסדר על הפסקת גביית ההחזרים באופן זמני. עבור אלו אשר הירידה בהכנסתם אינה זמנית, שחזור המשכנתא ופריסת ההחזרים על פני תקופת זמן רחבה יותר הינם בגדר פתרונות אפשריים להקלה על תנאי ההחזר. כמו כן, רצוי וחשוב לבדוק תנאים אטרקטיביים יותר למשכנתא.

ראו גם:

מיחזור משכנתא

מה היה לנו עד עכשיו?

הכתבה עזרה לכם?
שתפו אותו עם החברים

אוהד ויס יועץ משכנתאות
אהד ויס - יועץ משכנתאות

משכנתא אינפו:
יועצי המשכנתאות הטובים בישראל

1. משאירים פניה באתר

2. מקבלים שיחת ייעוץ ראשונית

3. מקבלים ייעוץ משכנתאות וליווי במידת הצורך

נשמח לעזור לך!

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך:

ליצירת קשר בוואצפ אנא רשמו את המספר שלכם