3 סוגי מצבות וההבדל בניהם

פטירה של אדם קרוב ואהוב היא טרגדיה. הפטירה קשה לעיכול וככל שכן, במידה ומדובר על פטירה בטרם עת. עם זאת, מתוך הצער נרצה להנציח את הנפטר ולזכור ממנו את הדברים הטובים. דבר זה מוביל אותנו לצד ההתמודדות עם האבל, לבצע את כל סידורי הקבורה הנדרשים בדרך הטובה ביותר, ביניהם החלטה על אופן ההנצחה ובחירת מצבה.

על מנת להקל ולסייע לכם בבחירת מצבות בראשון לציון תמונות יכולות לעזור גם אם תחפשו בכל רחבי הארץ. אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר מכל מה שקשור למצבות וכן להכיר לכם את הסוגים השונים של מצבות הקיימים בשוק. כמו כן, נפרט מהם היתרונות והחסרונות של כל אחד מסוגי המצבות ונסביר איך לבחור מצבה על הצד הטוב ביותר. שלא תדעו עוד צער.

 

על בחירת מצבה

המצבה היא דרך ההנצחה של הנפטר על ידי הקרובים שלו, היא המונחת על הקבר ומשמשת בעיקר לדרך התייחדות חשוב עבור בני המשפחה וחברים. ניתן להכין כמעט מכל חומר את המצבה. רוב המצבות עשויות מסוג אבן טבעית כלשהו, כגון גרניט, בזלת, אבן חברון, שיש, גיר ועוד. לכל אבן יש את המחיר שלה ואת עמידות שלה לאורך זמן.

על גבי המצבה נהוג להוסיף כיתוב אישי. ככלל, נוסח מצבה לפי היהדות מכיל את שם הנפטר, תאריך לידתו ותאריך פטירתו. בנוסף, נהוג להוסיף פסוק, ציטוט, שיר או ברכה אישית וכן כמה משפטים אודות אופיו של האדם שנפטר. לרוב נראה בתחתית המצבה, את ראשי התיבות תנצב"ה שמשמעותן תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

נוהגים להתקין עד 30 יום לאחר מועד הפטירה את המצבה. לכן מומלץ לא להתעכב עם תהליך התכנון והבנייה של המצבה שכן היא לוקחת הרבה זמן.

סוגי מצבות

 

סוגי מצבות

קיימים סוגים רבים של מצבות, ננסה בפסקה הבאה להציג עבורכם את אלו העיקריות.

  • ָמצבות בשילוב תמונה

לצד מצבות הכוללות סמלים שונים או איורים שמתווספים לכיתוב על המצבה, ניתן להבחין מדי פעם גם במצבות עם תמונות של הנפטר.

  • מצבות כפולות

לרוב מצבות כפולות הן מצבות המיועדות לבני זוג או לשני אנשים קרובים בקשר דם המבקשים להיקבר אחד ליד השני. לרוב שהראשון נפטר קרובי המשפחה רוכשים גם את החלקה ליד. צורת קבורה זו דורשת תכנון מראש עם זאת היא זולה יותר במידה והיה צריך לבנות שתי מצבות בודדות.

  • מצבות קיר

קבורת קיר הייתה נהוגה עוד מימי הסנהדרין. הסנהדרין היה בית דין חשוב שמנה 71 שופטים ופעל בתקופת בית המקדש וגם לאחר חורבנו. באותה תקופה נהוג היה לקבור את הנפטרים בקבוצות של שלושה קרובי משפחה אחד על השני, על גבי קומות בכוכים בקיר.

בשנים האחרונות גדלה מצוקת מקום בבתי העלמין. הפתרון לכך הוא קבורת קיר. במקום לקבור באדמה בקבורת שדה, קוברים את הנפטר במבנים הכוללים כוכים. בין כל נפטר ונפטר מפרידה שכבת בטון ולאחר הטמנת הנפטר מציבים מצבות קיר. בדרך כלל מצבות קיר עשויות משיש.

על בחירת מצבה

לסיכום,

לסיכומו של עניין, בכל הנוגע למצבות מוטב לבחור בחברה שמציעה שירות וליווי אישי, אדיב ומתחשב עם מקצועיות והתמחות בכל סוגי האבנים. כמו כן, העדיפו חברת מצבות בעלת ניסיון רבה בתחום ובמחירים שניראה לכם הוגנים.

3 סוגי מצבות וההבדל בניהם

מה היה לנו עד עכשיו?

הכתבה עזרה לכם?
שתפו אותו עם החברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
רון-הלפרין-יועץ-משכנתאות
רון הלפרין - יועץ משכנתאות

משכנתא אינפו:
יועצי המשכנתאות הטובים בישראל

1. משאירים פניה באתר

2. מקבלים שיחת ייעוץ ראשונית

3. מקבלים ייעוץ משכנתאות וליווי במידת הצורך

נשמח לעזור לך!

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך: