4 מוצרים שמאפשרים לתכנן בנייה מתקדמת

ארכיטקטורה, עיצוב ובנייה משלבים בין אמנות להנדסה, בין יצירתיות לפיזיקה ובין חלומות לבין הדרכים להגשימם. הטכנולוגיה המתקדמת עוסקת לא מעט בתכנון בנייה ומציעה שלל כלים ותוכנות שמאפשרים לאנשי המקצוע להשתמש בהם כדי לדייק נתונים, לבדוק תוכניות, לזהות בעיות ולהציג את התוצאה. הנה ארבעה כלים מעולים לתכנון בנייה מתקדמת

 

1. מידול

תוכנות מידול (BIM), כמו REVIT מבית אוטודסק מאפשרות לקחת את התכנון מאות צעדים קדימה, להעיר את השרטוט הדו ממדי ולהפוך את הרעיון המבריק למודל תכנוני, עמוס אינפורמציה. בעזרת מידול ניתן לבצע שינויים, גדולים כקטנים, בלחיצת כפתור, ולאפשר לחוכמת התוכנה להציג את השינויים הנדרשים עקב השינוי שביצעתם, וגם יכולה להציג לכם נתונים ואפשרויות לאופטימיזציה של התכנון ושל העיצוב, כמעט בכל תחום, החל מבחירת החומרים ועד מיקום החלונות.

מידול

2. סריקה והדפסת תלת ממד

יש כאלה שמדמיינים סורקי תלת ממד ומדפסות תלת ממד כמכונות קטנות, ביתיות ופשוטות לשימוש, אבל שעוסק בתחום התכנון והבנייה כבר יודע שניתן לסרוק חללים שלמים בעזרת לייזר, ולייצר אלמנטים אדריכליים משוכפלים ללא כל שגיאה. ישנם בעולם בתים שכבר בנויים מחלקי בניין שהודפסו במדפסות תלת ממד עצומות ומתקדמות, שעומדות לייצר מהפכה בעולם הבנייה המתקדמת ברחבי העולם. כמובן שמדפסות תלת ממד משמשות גם ליצירת מודלים או אבטיפוס למוצרים ולאלמנטים של תכנון ושל בנייה.

 

3. קולגה מלאכותית

לא מעט פעמים, דעה נוספת או רעיון חדש, הם בדיוק מה שצריך כדי לקדם פרויקט וכדי למצוא פתרונות פשוטים ונהדרים לאילוצים שונים. האינטליגנציה המלאכותית כבר כאן ובעזרת תוכנות AI ייעודיות, ניתן לייצר דו שיח וסיעור מוחות של ממש גם כאשר אין אף אדם נוסף בחדר. בנוסף, תוכנות התכנון והמידול המודרניות מגיבות באופן מיידי וכמעט אינטואיטיבי לכל מידע חדש או שינוי בשרטוט או בנתונים. היכולת של התוכנה לבצע ניתוח נתונים של הפרויקט, מאפשרת להציג אפשרויות שונות לפתרונות והדמיות תלת ממד ברורות.

 

4. מציאות מדומה

לא תמיד האדם שמולך הוא איש מקצוע שמבין את דקויות המידע ויודע לקרוא נתונים ולפענח שרטוטים. המציאות המדומה או המציאות המרובדת היא הטכנולוגיה שיכולה לאפשר לך להציג מבנה שעדיין לא קיים, להדיוטות בתחום ויהיו אלה משקיעים או לקוחות. משקפי מציאות מדומה ותוכנת ממשק יכולים לאפשר לכל מי שרוצה – להיכנס אל תוך הבית ממש, ללכת בו ולחוות את המרחב, את האור הטבעי, את הצבעים ואת העיצוב. מי שהתהלך בבית חלומותיו כבר יצר קשר רגשי למקום העתידי, וזה לא משהו שיכול להתרחש רק בעזרת שרטוטים וטבלאות.

 

לסיכום

כדי לבנות משהו מדהים באמת, צריך יותר מרעיון. הטכנולוגיה המתקדמת משנה את תעשיית הבנייה ללא היכר, ומאפשרת דיוק מרהיב ויעילות מדהימה. אלה הם רק ארבעה מתוך עולם שלם של מוצרים שיפתחו לכם את הדלת לעולם של בנייה מתקדמת.

סריקה והדפסת תלת ממד

מה היה לנו עד עכשיו?

הכתבה עזרה לכם?
שתפו אותו עם החברים

אוהד ויס יועץ משכנתאות
אהד ויס - יועץ משכנתאות

משכנתא אינפו:
יועצי המשכנתאות הטובים בישראל

1. משאירים פניה באתר

2. מקבלים שיחת ייעוץ ראשונית

3. מקבלים ייעוץ משכנתאות וליווי במידת הצורך

נשמח לעזור לך!

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך:

ליצירת קשר בוואצפ אנא רשמו את המספר שלכם