לאומי משכנתאות

אתר זה אינו קשור ל- בנק לאומי, לפניכם מידע בלבד אודות בנק לאומי, ליצירת קשר עם הבנק חייגו: 5522*

 

בנק לאומי הוא הבנק המסחרי הגדול בישראל מבחינת נתח שוק, לכן זה יהיה מאוד טבעי כי אגף המשכנתאות שלו, לאומי משכנתאות, יהיה אף הוא חזק מאוד בשוק הגדול של הלוואות לרכישת נכסים למגורים בישראל.

לאומי משכנתאות הוא בנק המשכנתאות הוותיק ביותר במדינה וקיים כבר משנות העשרים של המאה הקודמת.

לאומי משכנתאות

בבעלות מלאה של בנק לאומי

לאומי משכנתאות הוא חברת בת בבעלת מלאה של קבוצת לאומי, פעילות הבנק מתנהלת בנפרד מפעילותו הרגילה של בנק לאומי, אך כמעט ולא בסניפים נפרדים אלא בתוך סניפי בנק לאומי הכלליים – לאומי משכנתאות מחזיק 100 סניפים כאשר רק 14 מהם עצמאיים והשאר פועלים במתכונת של דלפקי שירות בסניפים רגילים של לאומי.

לאומי משכנתאות נמצא בבעלות מלאה של לאומי ולכן אינו נסחר עצמאית בבורסה ואין לו בעלי עניין נוספים. בגלל שהוא מוגדר כבנק למשכנתאות מתוקף רישיונו וחוק הבנקאות אז לאומי משכנתאות עוסק, ורשאי לעסוק, רק בתחום של הלוואות משכנתא.

הבעלות על בנק לאומי ולכן גם על בנק לאומי משכנתאות היא סבוכה במעט בשוק הפיננסי הישראלי, בעיקר משום שמדינת ישראל עדיין מחזיקה בחלק גדול יחסית של מניות הבנק וקבוצת לאומי כולה מתנהלת ללא בעל שליטה אחד.

ישנם בעלי מניות פרטיים גדולים, הגדול בהם הוא שלמה אליהו (בעלי חברת הביטוח אליהו), אך את מרבית המניות מחזיק הציבור, לאחרונה גוברים הקולות שקוראים למדינה למכור את אחזקותיה בבנק במהרה ואף התנהל מאבק מתמשך על בחירת דירקטורים ויו"ר חדשים לבנק לאומי.

 

פעילות בשוק המשכנתאות

לאומי משכנתאות פועל כאמור רק בתחום המשכנתאות כאשר פעילותו מתחלקת לשני סוגים.

  • הלוואות משכנתא לרכישת דירות ובתים למגורים, שיפוץ או בנייה של נכסים למגורים והלוואות כלליות לכל מטרה עם בהעמדת נכס קיים כביטחון.
  • מתן הלוואות משכנתא לזכאי משרד השיכון, אלו הלוואות מכספי המדינה שניתנים באמצעות בנק לאומי משכנתאות או כל בנק אחר למשכנתאות כאשר במרבית המקרים הלווים זקוקים להלוואה נוספת פרטית של הבנק.

 

גורם מרכזי בשוק המשכנתאות

לאומי משכנתאות מספק מדי שנה משכנתאות במיליארדי שקלים, ברבעון הראשון של שנת 2010 למשל (ינואר-מרץ) הבנק סיפק הלוואות בהיקף עצום של 2.9 מיליארד ש"ח, כאשר הרווח הנקי לאותה תקופה היה 28 מיליון ש"ח.

העובדה שלאומי משכנתאות שייך לקבוצת בנק לאומי מקנה לו כמובן חוזק פיננסי גדול מאוד ויציבות שיכולה לספק שקט נפשי מסוים ללווים אך איננה צריכה להיות שיקול מכריע עבורם, כי על פי התקנות והחוקים בנק ישראל ומשרד האוצר דואגים שכל הבנקים יעמדו בקריטריונים ויהיו חזקים ויציבים מספיק.

 

מספק את כל סוגי המשכנתאות

לאומי משכנתאות מציע ללקוחות כל הבנקים את כל סוגי ומסלולי המשכנתאות הקיימים בשוק, כאשר המשתנים הם כמובן סוג הריבית, ההצמדה ומסלול הפירעון. לאומי משכנתאות מציע גם מסלולים ייחודיים וכדאי לקבל ממנו הצעה למשכנתא.

הכתבה עזרה לכם?
שתפו אותו עם החברים